Az udvarra a szelektív kukák mellé egy új, sárga kuka került, ez a használt sütőolaj gyűjtésére szolgál.

A Teleki Blanka Gimnázium Ökoiskola projektjének honlapja
Az udvarra a szelektív kukák mellé egy új, sárga kuka került, ez a használt sütőolaj gyűjtésére szolgál.

Most érkezett meg a 2020. évi Európai Hulladékcsökkentési Hét oklevele, melyet a részvételünkért kaptunk.
A Hulladékcsökkentési Hét 2020. november 21-29. között zajlott az online oktatás kezdetén, de ez nem okozott gondot, hiszen a DÖK által megvalósított szelektív kukákat minden osztályterembe akcióval és a tavaszi Fenntarthatósági Hét pótlásán, illetve a Világ Legnagyobb Tanóráján készült, szelektív hulladékból megvalósított plakátokkal/logókkal pályázott ökoiskolánk.

A Földgömb magazin negyedik alkalommal rendezte meg a környezettudatos, fenntartható életmódról szóló ismeretterjesztő rendezvényét, a Zöldgömb fesztivált. Az előadásokról készült felvételek elérhetők itt: https://zoldgombfesztival.hu/program
A többfordulós megmérettetésen a Zöld Kreátor kategóriában indultunk az udvari raklap bútorokkal.
Október 21-én az 5. óra utáni szünetben tartottuk a Fenntarthatósági Témahét és a Világ Legnagyobb Tanórája logókészítő versenyének díjkiosztó ünnepségét a Díszteremben. A szigorú szakmai zsűri a témához illeszkedő fenntartható-újrahasznosított alapanyagokból készült, ökolaminált oklevelekkel, illetve Kalmár Margó tanárnő házi süteményeivel jutalmazta a dobogósokat. Minden résztvevőnek gratulálunk! Továbbá az összes beérkezett munka részt vesz … Olvass tovább
Az idén online megszervezett versenyen két csapattal vett részt iskolánk. Megérte! Míg tavaly a 2. helyezést hozták el (Bákai Tamara, Fejes Anita, Ruszcsák-Ekkert Johanna, Németh Csilla, Kabina Laura, Pissinger Flóra felállással) és így kijutottak a brüsszeli döntőre, idén az I. és a II. hely is iskolánk csapataié! I. helyezett lett a Németh Csilla vezette … Olvass tovább

A tavasszal (ismét) megnyert verseny díjátadóját 2020. október 1-jén tartották a Vajdahunyad várban.
Az eseményen részt vettek a csapatból: Erdősi Bogi, Nyitrai László, Tóth Bálint, illetve felkészítő tanáruk, Stiblár Attila.
GRATULÁLUNK!
Hol közlekedik Európa második elektromos kompja? Mi köze van a szíriai selyemkórónak Szíriához és a selyemhez? Miért vesznek porfürdőt a madarak? Hagyhatunk-e kisebb (karbon) lábnyomot magunk után? Aki szeretne választ kapni a fenti kérdésekre, látogasson el a Szentendrei-szigetre, Szigetmonostorra! Szeretettel várjuk az érdeklődő gyermek- és felnőtt csoportokat kirándulásokra, projektnapokra a Faluház keretein belül működő szigetmonostori … Olvass tovább
A természet szolgáltatásai – az élhető éghajlat, az éltető levegő és víz, a termőtalaj, a beporzás stb. – nélkül nem élhetünk. Mégis vészesen átalakítjuk: és az élővilágot eddig ért hatalmas veszteségeket várhatóan csak fokozza a gyorsuló ütemű klímaváltozás – ezért lett az idei környezeti világnap kiemelt témája az élővilág sokféleségének védelme. Az elmúlt 50 évben … Olvass tovább